Tuesday, 15 October 2013

GolfikZwiedza: Air Show 2013

Hej!

  Miałam tę serię zacząć później, ale z racji jak na razie braku czasu na obrabianie zaległych sesji, a co za tym idzie braku przez to materiałów do postów postanowiłam opublikować mój "szkic" postu. Niebawem jednak spora dawka nowych fajnych zdjęć oraz postów stricte od podejścia technicznego do fotografii:)

 Post z nowej serii pt "Golfik zwiedza". Będzie to seria "podróżnicza", czyli miejsca, w których byłam wraz z moją oceną tych miejsc oraz krótkimi poradami odnośnie m.in zwiedzania, oczywiście wraz z dawką zdjęć:) Miałam osobny blog o takiej tematyce jednak nie miałam czasu się nim pożądniej zająć stąd postawiłam na jedynie serię postów na Śliwkowej. Mam nadzieję, że będzie się podobać!Źródło: magazynatrakcje.pl

Radom, położony w województwie mazowieckim. Znajduje się ok 100km na południe od Warszawy, z której dotrzeć można drogą S7.


Co można zobaczyć podczas imprezy?
Jak sama nazwa wskazuje podniebne show. Jest to impreza międzynarodowa, więc za sterami samolotów możemy zobaczyć nie tylko polskich pilotów.
W czasie takich pokazów można zobaczyć podniebne ewolucje, jak w tym
roku wykonywane przez załogę Herkulesa akrobacje, przy których samo wspomnienie o takowych wykonywanych przez tę maszynę mrozi krew w żyłach!

W niebie można zobaczyć m.in. F-16, Su-22, Su-27, Mig-29, Herkulesa, Orliki, Biało-czerwone Iskry, F-5 Tiger "Patrouille Suisse" ze Szwajcarii, L-39 Albatros "Baltic Bees" z Łotwy oraz wiele, wiele innych. Jest również sporo atrakcji na wystawie statycznej. Poza wystawionymi w/w samolotami jest szereg innych maszyn, przy których można zrobić sobie zdjęcie, czy też poczytać o parametrach technicznych ów samolotów. Dodatkowo masa stoisk, na których można zakupić sobie m.in koszulki z logiem imprezy czy też gratka dla kolekcjonerów (osobiście mam dopiero dwie i chyba ostatnie z tego co słyszałam) - monety okolicznościowe z mennicy polskiej.Noclegi.
Osobiście w tym roku nie korzystałam z noclegów, co początkowo miałam czynić, lecz nie zostałam na drugi dzień imprezy. Nie polecę żadnego noclegu, powiem tylko, że jest ich w samym Radomiu dość mało i trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Koszt najnijższy to 50-60 za osobę.

Parkingi.
I tu ogromny plus imprezy, bo są organizowane. Co więcej są organizowane również z tych parkingów bezpłatne dojazdy specjalnie oznaczonymi autobusami miejskimi tuż pod lotnisko. Dla osób, które wybierają się po raz pierwszy, samochodem ważna informacja - istnieje zasada wyłożenia na kokpit białej kartki A4. Służby odpowiedzialne za organizację ruchu czy parkingi pokierują Was do najbliższego parkingu od razu widząc kartkę.


Uwaga!
W tym roku został wprowadzony nowy wymóg/przepis, a mianowicie chodzi tu o wnoszenie własnych napojów. Nie wiem jak będzie w kolejnych edycjach -  o ile będą - ale teraz nie można było wnosić napojów w szklanych czy plastikowych opakowaniach o pojemności większych niż 200ml. Większość wobec tego zaopatrzyła się w soczki 200ml ze słomką, te dla dzieci. Nauczona doświadczeniem polecam wziąć koc, bądź krzesełka, oraz parasol - przeciwko słońcu jak znalazł.

Koszty.
Jeżeli chodzi o koszty dojazdu wiadomo są indywidualne. Jeżeli chodzi o samą
imprezę, to trzeba liczyć 30zł (ulgowy) albo (normalny), za bilet wstępu na jeden dzień. Do tego parking wynoszący przeważnie 15-20zł. Do tego polecam kupić monetę z mennicy(7zł). Dodatkowo dobrze jest wziąć pieniądze na jedzenie czy picie. Koszt 0,5l napoju to bodajże 5zł, piwo 0,5l to 7zł, a przykładowy kebab to 12zł.

 
Zdjęcia zostały wykorzystane w kilku artykułach nt imprezy:

1 comment:

  1. Przepięknie to wygląda, musiało być genialnie. :)

    ReplyDelete

Bezpodstawna krytyka, obrażanie oraz spam nie będą dodawane.
Dziękuję, że wyraziłeś/aś swoją opinię i zapraszam ponownie!